Kde nás najdete?

10. základní škola Plzeň,
nám. Míru 6,
příspěvková organizace
301 00 Plzeň

GPS: 49° 43‘ 55.65” N,
13° 22‘ 18.57” E (347 m n.m.)
Najdete nás zde

10. základní škola na mapě

Škola online

Global Money Week 2022 na naší škole

Žáci a vyučující naší školy se opět úspěšně zapojili do Global Money Week 2022 na podporu finanční gramotnosti dětí.
V týdnu 21. 3. do 27. 3. 2022 probíhaly akce zaměřené na podporu finančního vzdělávání dětí a mládeže v rámci celosvětové kampaně Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj Global Money Week. Národním koordinátorem je Ministerstvo financí České republiky a hlavními národními organizátory této iniciativy yourchance o.p.s. a EFPA ČR. Letošní téma je „Build your future, be smart about money“. (Buduj svou budoucnost, nakládej s penězi chytře).Cílem GMW je napříč generacemi kultivovat povědomí o penězích, jejich získávání a efektivním hospodaření s nimi. Hlavní myšlenkou je vychovat generaci, která bude schopná předcházet budoucím krizím díky rozvoji finančního vzdělání a přístupu k finančním službám.

Soutěž Finanční gramotnost

V rámci krajského kola soutěže týmy I. a II. stupně absolvovaly test. Soutěžící si vedli velmi dobře - tým I. stupně (Honza, Adéla a Karel z V. AB) obdržel plný počet bodů. Sedmáci (Eliška, Kristýna a Marek), kteří reprezentují naši školu v II. kategorii, získal 13 bodů ze 14. Obě družstva také vypracovala případovou studii na zadané téma, kterou odeslala k posouzení odborné porotě.

European Money Quiz

Celoevropské soutěže European Money Quiz ve finanční gramotnosti se účastníme již pátým rokem. Tentokrát se zapojili žáci VII. A a VII. B. Cílem je zlepšit finanční znalosti žáků ve věku od 13 do 15 let. Pořadatel soutěže je Evropská bankovní federace, koordinátorem v ČR Česká bankovní asociace.
Ze třídního kola, které proběhlo 9. března on-line na platformě Kahoot, postoupila z obou tříd dvojice žáků: Natálie a Matěj (VII. A), Nikol a Vivien (VII. B).

    

V národním kole děti odpovídaly na otázky z finanční gramotnosti, důležité bylo odeslat svůj názor nejen dobře, ale i co nejrychleji. V konkurenci 60 dvojic 7. - 9. tříd z celé ČR se dívky ze VII. B umístily na 8. místě, VII. A skončila 33.

   

Mezinárodní projekt E-twinning

V rámci projektu Financie hrou /Finance hrou, kterého se účastní VII. B, žáci vytvářejí deskovou hru na téma Finanční gramotnost. V rámci Global Money Week proběhlo úvodní setkání obou tříd, které si společně ověřily své znalosti a dovednosti v otázkách zaměřených na problematiku financování a udržitelnosti.

 

Oficiální informační server města Plzně Bezpečná Plzeň  Centrum robotiky  Fraus YouTube Recyklohraní Smart vzorová škola Facebook