Informace pro rodiče budoucích prvňáčků

Schůzka s rodiči budoucích prvňáčků se nebude konat, veškeré informace budou sděleny třídní učitelkou 1. 9. 2020.

Harmonogram 1. týdne

1. 9. 2020

8:00 - 8:45 h.

8:00 přivítání prvňáčků před školou
8:50 zápis do školní družiny
2. 9. 20208:00 - 9:40 h.Třídnické hodiny
3. 9. 20208:00 - 10:50 h.Třídnické hodiny
4. 9. 20208:00 - 11:45 h.Den přátelství

Školní potřeby

Na Vv, Čsp

štětec kulatý č. 8 a plochý č. 10, vodovky, voskovky, tužkové lepidlo, modelína, barevné papíry, kelímek na vodu, hadr, igelitová podložka, tempery, tuš, špejle, zástěrka nebo staré tričko.

Na Tv

tričko, tepláky, cvičky s bílou podrážkou. Vše do látkové tašky a PODEPSAT.

Do penálu

2 ořezané měkké obyčejné tužky, pero, pastelky – nejlépe trojhranný program, ořezávátko, guma, malé pravítko.

Další pomůcky:

• Desky na pracovní sešity, slabikář (odlehčené), zásobník na písmena (na číslice NE).
  • Přezůvky – bačkory (pevná pata). Děti si budou dávat oblečení a obuv do vlastní šatní skříňky.

Poznámka: některé pomůcky budou děti dostávat na začátku školního roku v krabici, proto s nákupem na Vv a Čsp vyčkejte. Obaly na sešity a učebnice zatím nekupujte (různé rozměry).

Desatero pro prvňáčky – co by měl předškolák umět

• Znám své jméno a příjmení, vím, jak se jmenují rodiče.
  • Umím se obléknout i převléknout do cvičebního úboru a to tak rychle, aby na mě nikdo z mých kamarádů nemusel čekat. Umím na tkaničce udělat mašličku.
  • Umím uklidit knížky, pastelky a hračky tam, kam patří.
  • Dovedu kreslit tužkou i pastelkami a malovat vodovými barvami.
  • Poznám barvu červenou, modrou, zelenou, žlutou, hnědou a černou.
  • Umím vystřihnout obrázek nůžkami s kulatou špičkou.
  • Dovedu si připravit svačinku na ubrousek a umýt si ruce.
  • Dovedu poslouchat maminčino vyprávění se zájmem a v klidu.
  • Televizní pohádky, filmy a písničky pozorně sleduji a povídám si o nich s rodiči.
  • Do aktovky si sám uložím věci tam, kam patří.

Plzeňská karta pro prvňáčky zdarma

Všichni nastupující prvňáčci plzeňských základních škol mají opět možnost získat zdarma novou formu Plzeňské karty – přívěsek, který zajistí všechny funkce standardní Plzeňské karty (pro rezervaci a výdej obědů, pro cestování MHD, jako kartu do Knihovny města Plzně). Žádost o vydání karty si můžete vyzvednout ve škole každou středu od 8.00 do 12.00 hod. Bližší informace získáte na www.plzenskakarta.cz.