Mezinárodní projekt Ohne Grenzen

Třída IX. A se v hodinách němčiny účastnila mezinárodního projektu Ohne Grenzen pořádaného Goethe Institutem v Praze.
Žáci z různých zemí vytvářeli virtuální kuchařku v němčině s recepty typickými pro svoji zemi. Jídlo bylo třeba připravit, tento proces zdokumentovat a prezentovat ostatním účastníkům. K vidění byla jídla marockých, egyptských i francouzských žáků, mezi kterými se neztratila ani ta naše česká, např. bramborák, chleba ve vajíčku nebo smažený sýr s domácími hranolky.

Video na YouTube

Žáci se tak zážitkovou formou nenásilně naučili neznámou slovní zásobu a upevnili naučenou tématiku jídla.