Oslavy Halloweenu ve školní družině

Poslední říjnový večer se v mnoha zemích, především v těch anglicky mluvících, nese ve znamení oslav Halloweenu. U nás sice nemá Halloween takovou tradici, ale postupně si získává stále větší oblibu. Kořeny svátku sahají až do dob před naším letopočtem, kdy Keltové slavili v tento den konec léta a příchod nového roku. Magické noci na přelomu října a listopadu, v níž se prolínal svět živých a mrtvých, se říkalo Samhain. Při bujarém veselí všude hořely obrovské ohně a lidé se odívali do převleků, aby se chránili před zlými duchy.
Také ve školní družině při 10. základní škole v Plzni na náměstí Míru oslavili „Halloween“.

Školáci z prvního stupně se oblékli do veselých kostýmů, namalovali si i obličej a vytvářeli z dýni strašidelné masky. Co dýně, to originál. Fantazii se meze nekladly a snaha byla vytvořit co nejpestřejší paletu strašidelných ´obličejů´. Děti byly ve svém živlu a velmi je tahle práce bavila. Těm méně šikovnějším dětem pomáhaly ve tvoření vychovatelky, které se při dlabání dýni také dobře bavily. Co na tom, že všude byl hrozný nepořádek, který však po sobě děti stihly uklidit. Během odpolední zábavy si školáci i zatančili a začala se roztáčet ruleta zábavy.

Nebylo důležité, kdo vyrobil nejhezčí masku, důležité bylo, že se všichni moc dobře bavili, okukovali cizí výtvory a dovednosti. Za své výkony byli všichni odměněni. Už teď se těší na předvánoční akce, které pro ně vychovatelky ve školní družině připravují.