Projekt Recyklohraní

Ve školním roce 2021/22 jsme se opět zapojili školního recyklačního programu pod záštitou MŠMT České republiky Recyklohraní aneb Ukliďme si svět. Hlavním úkolem projektu je – mimo přímé účastí dětí na sběru použitých baterií a vysloužilého drobného elektrozařízení – rozvíjení vztahu dětí k životnímu prostředí formou badatelských aktivit, tematických her, praktických činností, kvízů a menších projektů. Do plnění jednotlivých úkolů se aktivně zapojila třída III.B s Mgr. H. Steinigerovou a VII.B s Mgr. P. Sýkorovou. Naši žáci se zapojili do všech vyhlášených projektů, badatelských aktivit, pokusů, soutěží a výtvarných úkolů:

• Recyklovaná šipkovaná
  • Spočítej si vodní stopu aneb Krtek vám napoví
  • Lovci a sběrači aneb Mamutí dopad mobilů na životní prostředí
  • Závody naruby
  • Velká kompostová výzva

Žáci, rodiče a učitelé využívají sběrné nádoby na použité, drobná elektrozařízení a tonery, sběrových akcí se zúčastnila většina tříd i někteří vyučující. Celkem se podařilo odeslat 40 kg drobného elektrozařízení a 64 ks mobilních telefonů. Za jednotlivé úkoly, odeslané mobily a drobná elektrozařízení byla naše škola vyhodnocena v celoroční hře na 3. místě v rámci Plzeňského kraje: