Starý mobil pro Remobil

Recyklohraní aneb Ukliďme si svět spolu s neziskovou společností Remobil již podruhé vyhlásilo sběrovou kampaň se soutěží Starý mobil pro Remobil. Volně navazuje na předchozích 10. ročníků kampaně Věnuj mobil a pojeď do ZOO, do které se naše škola zapojila pravidelně. Cílem soutěže je podpora sběru, opětovného využití a recyklace mobilních telefonů. V tomto ročníku sběrové kampaně se nám podařilo odeslat celkem 64 mobilních telefonů. Nejaktivnější byla třída VI. A.

Součástí akce bylo také vypracování úkolu Lovci a sběrači, ve které organizátoři žákům přiblížili, jaké množství materiálů, tedy i nerostných surovin, musí být zpracováno při výrobě 1 mobilního telefonu. A také kolik energie je k tomu potřeba vynaložit. Jsou to skutečně velké, čili mamutí hodnoty, a proto děti při výpočtech používaly přirovnání s mamuty a bizony, kteří sloužili k obživě pravěkým lidem.

Děti a učitelé mohou stále do školy přinášet nefunkční mobilní telefony, které jinak v domácnosti zůstávají bez užitku.

• vymažte paměť telefonu
  • baterii ponechte v telefonu
  • vyjměte SIM kartu a paměťovou kartu

Telefony odevzdávejte v kabinetu matematiky, 1. patro vpravo. Děkujeme.