Tandemová výuka

Třídy VI. A, VIII. B a IX. A si během dubna, května a června vyzkoušely, jaké je to, když je učí dvě vyučující zároveň. Jedna mluvila česky, druhá německy a průběžně se střídaly. Žáci během deseti vyučovacích hodin plnili zábavné úkoly, netradiční aktivity, a to jak distančně, tak i prezenčně po návratu do školy. Měli možnost si úplně poprvé vyzkoušet např. stanovištní učení a jazykovou animaci. Pracovali ve skupinkách a pedagogové plnili pouze roli facilitátorů a koordninátorů činností. Aktivity kladly větší nároky na jejich samostatnost a vzájemné učení se jeden od druhého. Žáci se tímto způsobem navzájem ovlivňují, učí se rychleji a své znalosti hned aplikují. Edukace probíhá nenásilně, neuvědoměle, zážitkově, a proto je trvalejší z hlediska uchování v paměti. Nedílnou součástí takového procesu je posílení dobrého klima třídy.

Učitelky Jitka Quadratová, Jana Drábková

Oficiální informační server města Plzně Bezpečná Plzeň  Centrum robotiky  Fraus YouTube Recyklohraní Smart vzorová škola In(tenet) generation Facebook