Zakončení e-Twinningového projektu Financie hrou/Finance hrou

Do mezinárodního eTwinningového projektu Financie hrou/Finance hrou se zapojila v loňském školním roce třída VII. B a šesťáci ze slovenské školy v Sliači.

Dlouhodobým úkolem obou tříd bylo společné vytvoření vlastní deskové hry Pole života. Ve spolupráci a během aktivní komunikace pracovních týmů v rámci Twinspace děti obou tříd společně pracovaly tak, aby sestavily otázky zaměřené na problematiku nakupování a placení, hospodaření, spoření a dluhů, které následně použily v obou variantách her. Pátá - kreativní skupina - vytvořila hrací pole a kartičky s otázkami. Žáci rozvíjeli svoji kreativitu při vymýšlení zajímavých úloh, během skupinové práce a on-line setkání poznali jiný slovanský jazyk, posílili zapojení digitálních do vlastní práce a zlepšili si komunikaci.

Během podzimu tohoto školního roku si obě třídy zaslaly deskové hry a žáci obou států si tak mohli ověřit své znalosti v oblasti finanční gramotnosti.

Obě hry (liší je formátem hracího pole a pravidly, otázky jsou shodné) budou moci využívat v rámci výuky finanční gramotnosti také ostatní žáci obou škol v následujících letech. K dispozici jsou i všem ostatním zájemcům.